راهنمای استفاده از دستگاه فیوزینگ و فولدر ماسک

دستگاه فیوزینگ چیست ؟

کاربرد اصلی دستگاه فیوزینگ لایی چسباندن به پارچه می باشد . این کار به منظور زیبایی و استحکام بخشیدن به کار انجام می شود .

نحوه ی عملکرد دستگاه فیوزینگ

نحوه ی کار دستگاه فیوزینگ به این شکل است که درون دستگاه فیوزینگ یک یا دو تسمه بسته به نوع دستگاه قرار دارد. تسمه درون دستگاه فیوزینگ در یک جهت می چرخند و علاوه بر چرخش دمای تسمه ها بالا می رود . پارچه را از پشت دستگاه وارد و از جلوی دستگاه خارج می شود . پارچه درون  دستگاه فیوزینگ تحت فشار و دمای بالا  بین دو تسمه قرار می گیرد.

 

نحوه ی کار با دستگاه فیوزینگ

نحوه ی  کار با دستگاه فیوزینگ به این شکل است که ابتدا دستگاه را روشن کرده  ؛ بعد از این که دستگاه را روشن کردیم سرعت چرخیدن تسمه ها  و دمای دستگاه را تنظیم می کنیم 1 تا 3 دقیقه ی بعد دستگاه آماده کار است.

دستگاه فیوزینگ چه کاربردی دارد ؟

دستگاه فیوزینگ معمولا برای چسباندن لایی به کارهایی مانند کت و شلوار ، مانتو ، پیراهن و… استفاده می شود . در حال حاضر این دستگاه به علت شیوع ویروس کرونا به صورت گسترده برای تولید ماسک سه لایه استفاده می شود .

 

ویژگی ها و مدل های مختلف دستگاه فیوزینگ

دستگاه های فیوزینگ  دارای عرض های مختلفی بین  30 تا 60  سانتی متر می باشد که پر مصرف ترین عرض  آن ، عرض 45 سانتی متر می باشد .

دستگاه فیوزینگ توسط برند های مختلفی تولید می شود که معتبر ترین آن ها ،  برند هایی هستند از قبیل مکس ، کاشیما ، استیجر و … .

 

حفظ سلامت  دستگاه فیوزینگ

برای حفظ سلامت دستگاه فیوزینگ  خود احتیاج به هیچ کار خاصی ندارید ؛ تنها چیزی که باید از آن مراقبت و نگهداری شود تسمه دستگاه فیوزینگ است. برای نگهداری از تسمه دستگاه فیوزینگ دو راه  حل وجود دارد ؛ پودر فیوزینگ و اسپری فیوزینگ که اسپری فیوزینگ عمل کرد بهتری نسبت به پودر دارد ؛  چون اسپری تسمه ها رو  هم تمیز و هم روان می کند .

فروشگاه کوک ماشین کلیه اقلام مورد نیاز برای کار با دستگاه فیوزینگ و تولید ماسک سه لایه را به شما ارائه می دهد .

 

فولدر چیست ؟

فولدر ، تا کن  یا پایه نوار قطعه ای است که معمولا از جنس استیل می باشد و  متناسب با نوع استفاده و نوع چرخ خیاطی ای که می خواهیم استفاده کنیم؛ دارای انحناها و زوایای متفاوتی می باشد تا بتواند پارچه یا نوار را به آن شکل که می خواهیم تا کند و به زیر پایه ی چرخ خیاطی هدایت کند.

انواع مختلف چرخ خیاطی ها فولدر ها ی مخصوص به خود را دارند . فولدر ها علاوه بر چرخ خیاطی ها  ، برای دستگاه های دیگری مثل دستگاه فیوزینگ نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

در بین انواع  فولدر هایی که در کشور های مختلف تولید می شوند ،  مخصوصا در زمینه فولدر های تخصصی ، فولدر های محصول کشور ترکیه دارا ی بالا ترین استاندارد می باشند و دلیل اصلی آن هم این است که  کشور ترکیه دارای صنعت پوشاک بسیار قوی و مدرنی می باشد.

ما در فروشگاه کوک ماشین انواع مختلف فولدر ها را به شما ارائه می دهیم تا شما عزیزان کارهایی با کیفیت بالا در دوخت تولید کنید .

فولدر ماسک چیست ؟

همانطور که از نام این محصول پیداست از این فولدر برای  تولید ماسک استفاده می شود . این فولدر بر روی دستگاه فیوزینگ بسته می شود و با استفاده از آن ماسک سه لایه پرستاری تولید می کنند به این صورت که سه لایه نوار را از جنس اسپان و ملت رو هم قرار می گیرند و وارد فولدر می شوند ؛ سپس توسط فولدر تا می شوند و به داخل دستگاه فیوزینگ هدایت می شوند.

 

ورودی استاندارد برای فولدر های  ماسک بین 18 تا 20 سانتی متر و خروجی استاندارد آن ها  9 سانتی متر می باشد . به تولید کنندگان گرامی توصیه می کنیم  اگر تصمیم بر  تولید ماسک سه لایه پرستاری دارند باید اول فولدر خود را تهیه کنند و سپس توار خود را بر اساس فولدر تهیه کنند.

 

د ر تصویر بالا دو نمونه مختلف از فولدر ماسک را  مشاهده می کنید . برای سفارش اقلام مورد نیاز خود و انواع دیگر محصولات در زمینه  لوازم یدکی چرخ خیاطی های صنعتی می توانید به وب سایت کوک ماشین به آدرس kookmachine.com مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *